کلهرود روستایی با استعدادهای گردشگری درخشان

 

کلهرود

روستایی با استعدادهای گردشگری درخشان


حسین نقدی بادی

«مدیر مسئول نشریه فاخته »

معرفی روستای کلهرود

درباره وجه تسمیه کلهرود این طور می نویسند: کله رود یعنی بالای رودخانه که در اثر کثرت استفاده به کلهرود و رود هم همان رودخانه ای است که از وسط روستا عبور می کند.

این ده تا چند سال قبل  از دهستان طرق رود بخش حومه شهرستان نطنز استان اصفهان بود که امروزاز توابع بخش مرکزی شهرستان شاهین شهر است. روستای کلهرود با طول جغرافیایی 51 دقیقه و
34 ثانیه و عرض جغرافیایی 32 دقیقه و 22 ثانیه- ارتفاع از سطح دریا 2260 متر، میانکوهی معتدل خنک در جنوب باختر نطنز که در سر شماری سال 1355 جمعیتی بالغ بر860 نفر و 300 خانوار با
زبان فارسی و دین اسلام، شیعه می باشند.

 معرفی جاذبه های گردشگری

«بزرگترین غار آهکی استان اصفهان»

از آثار طبیعی موجود در کلهرود می توان به غار چاه وذمهاشاره کرد که خوشبختانه  آقای چنگیز شیخلی رئیس گروه غارنوردی ایران در شش سفر پیاپی با وسائل اولیه مثل اتوبوس و دوچرخه به همراه گروه غارنوردی ایران برای کشف غار مزبور در دهه های 1340 مراجعه کرده و خوشبختانه نقشه غار و قسمتهای مختلف آن از ابتدا تا انتها را مشخص کرده است بنا به گفته مشارالیه غاز مزبور از 3 کیلومتر تجاوز می کند و همچنین بنا به اظهار نظر آقای سید حسین اعظم وافقی درصورت پرداختن به آن و فراهم نمودن امکانات توریستی در روستای کلهرود موجب ایجاد مشاغل و درآمد قابل توجهی برای ساکنین و دیگران از آیندگان خواهد شد انشاءالله و این امر مستلزم توجه به این موهبت خدادادی و سرمایه گذاری از جانب اهالی محترم کلهرود و دولت محترم خواهد بود.

براستی روستای کلهرود آشنای هر معلم منطقه نطنز و بادرود و خالدآباد است که سالهای اول تدریس خود را در این روستا می گذراندند و اهالی شریف روستا  نیزعلاقه ی وافری به منش و خصلت این دبیران محترم دارند به نحوی که تعدادی نیز عقد ازدواج دائم بستند وهمچنان ارتباطات همچنان برقرار است.

سفری به کلهرود بعد از 30 سال

اینجانب که اوایل سال 60 بعنوان دبیر روستا بودم با تماس یکی از دانش آموزانم به نام عزت الله حسین پور به آن دیار سفر کردم و با یک مجموعه توریستی عظیم به نام «مجموعه گردشگری کوهستان کلهرود» مواجه شدم و بر خود بالیدم که آن خانواده محترم، چنین مجموعه توریستی و گردشگری را بنا نموده اند و به حق با ایجاد این مجموعه، روستا را حیاتی دوباره بخشیده اند که جای سپاس دارد.

آن روز بنا بر موقعیت رسانه ای ام دعوت شده بودم که معاونت محترم میراث فرهنگی استان ، مدیران و معاونین دفتر گردشگری سازمان مذکور و تعدادی از مسئولان دفاتر گردشگری اصفهان  و دیگر مدیران از مجموعه بازدید کردند و همه سخن سپاس بر لب داشتند و حقیقتا مجموعه ارزشمندی است که می طلبد نه یک بار بلکه بارها از آن دیدن نمود و البته جای افسوس دارد که این روستای عظیم از نطنز جدا شد اگر چه هنوز اهالی روستا خود را متعلق به شهرستان نطنز می دانند و اگر چه مرز جغرافیایی آنها را جدا نموده ولی همچنان خود را وابسته به قلمرو فرهنگ نطنز می شناسند.

معرفی شرکت تعاونی گردشگری کوهستان کلهرود

fqfwpui5tqfabmvgjtm.jpg

x1vmmskhvygbzpj7v00.jpg

 

*بازارچه با معماری صفویه «طاق و چشمه»

*رستوران سنتی با سبک معماری صفویه و سالن خانوادگی با دکوراسیون سنتی و چشم انداز فوق العاده زیبا با ظرفیت 400 نفر

*آشپزخانه ای مجهز به کلیه امکانات روز و سردخانه مدرن

*وجود آلاچیق سرپوشیده و شیک جهت اقامت موقت مسافران

*آب نمای منحصر به فرد با طول 50 متر آب ریزی پره پره

*محوطه سازی با چشم انداز فوق العاده زیبا و زیربنایی بالغ بر 2000 متر مربع با درختان زیبا و آب و هوای کوهستانی

مسیرهای دسترسی

-اصفهان. جنب پمپ بنزین مورچه خورت . جاده قدیم نطنز . کیلومتر 7 سمت چپ . روستای کلهرود

- اتوبان کاشان نطنز .جاده قدیم.کیلومتر 5 مورچه خورت . دست راست . جاده کلهرود را ادامه داده به داخل روستا می رسیم در ورود به روستا نمای جانبی مجموعه گردشگری با چشم انداز فوق العاده زیبا نمایان می باشد که با پرس و جو از اهالی روستا مسیر دسترسی سهل و آسان می گردد. در داخل مجموعه شامل بازارچه که با سبک معماری صفویه بنا گردیده است و همچنین آشپزخانه - رستوران - هتل و نشیمنگاه ها و کافی شاپ و چایخانه که یک مجموعه زیبا جهت مسافرین محترم دایر گردیده است

لازم به ذکر است که پایان سال 1391 رسما برای گردشگران افتتاح شده است.

اطللاعات تماس

تلفن: 5362441-0312 همراه: 09136540026 «مجموعه گردشگری کوهستان کلهرود»

 http://touristkalahrood.ir/images/1.jpg

http://touristkalahrood.ir/images/3.jpg

http://touristkalahrood.ir/images/2.jpg

http://touristkalahrood.ir/images/6.jpg

http://touristkalahrood.ir/images/5.jpg

http://touristkalahrood.ir/images/4.jpg

http://touristkalahrood.ir/images/9.jpg

http://touristkalahrood.ir/images/8.jpg

http://touristkalahrood.ir/images/7.jpg

http://touristkalahrood.ir/images/10.jpg

http://touristkalahrood.ir/images/11.jpg

http://touristkalahrood.ir/images/12.jpg


                   

/ 0 نظر / 46 بازدید