کلهرود KALAHROD

يک خبر نه چندان جديد

شناسايى ۳۶۵ روستاى پرجاذبه براى رونق گردشگرى روستايى- عشايرى
 
اصفهان ـ مهسا جزينى: دبير ستاد گردشگرى روستايى و عشايرى كشور از شناسايى ۳۶۵ روستاى هدف براى توسعه گردشگرى روستايى و عشايرى خبر داد.
على محمد نمازى كه در گردهمايى دهياران روستاهاى هدف گردشگرى استان اصفهان سخن مى گفت، اظهار داشت: براى دستيابى به درآمد ۲۵ميليارددلارى از درآمد گردشگرى بايد به مقوله گردشگرى روستايى و عشايرى توجه بيشترى داشته باشيم. وى با اشاره به اين كه در دنياى امروز اقبال به گردشگرى طبيعى بسيار زياد شده است، گفت: ما مى توانيم از اين بخش براى جذب گردشگران خارجى استفاده كنيم. وى از دهياران خواست براى ايجاد ميهمانپذيرهاى مناسب در قالب هاى مختلف، فرهنگ سازى براى مردم روستا، تماس با تورگردانها و آژانس هاى گردشگرى براى ورود گردشگران داخلى و خارجى به اين روستاهاى زيبا اقدام كنند.
نمازى سه چالش عمده در پيشرفت گردشگرى روستايى در ايران را در شهر شدن روستاهاى هدف، مهاجرت جوانان به شهر و طرح هاى بنياد مسكن در تغيير بافت سنتى روستاها دانست و گفت: البته بنياد مسكن از ۲سال قبل سياست خود را همسو با سياست هاى گردشگرى قرار داده وسعى مى كند در توسعه روستاها بافت سنتى را مخدوش نكند.
وى در ادامه از چاپ كتاب راهنماى گردشگرى روستايى و عشايرى خبر داد و گفت: بخشى از اين كتاب در اختيار دهياران روستاهاى هدف قرار مى گيرد. دبير ستاد گردشگرى روستايى و عشايرى در ادامه گفت: استان اصفهان با ۲۵روستا بيشترين سهم روستاهاى شناسايى شده با هدف گردشگرى در كشور را داراست. وى با اشاره به ۴فصل بودن استان اصفهان و جاذبه هاى تاريخى، طبيعى و صنايع دستى اصفهان گفت: اصفهان يكى از مستعدترين مناطق كشور در حوزه گردشگرى روستايى است. همچنين يكى از ۲۰منطقه گردشگرى عشايرى كشور در اصفهان واقع شده است. محسن مصلحى معاون گردشگرى سازمان ميراث فرهنگى استان اصفهان نيز در اين گردهمايى گفت: ما بايد با تعريف و برنامه ريزى دقيق، طول مدت حضور گردشگر را در استان افزايش دهيم و تعريف جديدى ازمقصدهاى گردشگرى ارائه دهيم. وى گفت: در سياست هاى توسعه گردشگر به روستاهاى هدف توجه بيشترى خواهيم كرد.
على آباد كوير، قورتان، كلهرود، سه، جاجا، مشهد كاوه پوده، دنگزلو، خفر، اسفرجان، نشلج، غياث آباد دره، هاردنگ، مهرجان، گرمه عروسان، دماب، هسنيجه، يارند، هنجن، طره، كمجان، برز، طرق و ابيانه ۲۵روستاى هدف شناسايى شده در استان اصفهان هستند.
نویسنده : کلهرودی : ٥:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/٢/۸
Comments نظرات () لینک دائم