کلهرود KALAHROD

افتتاح مرکز بهداشتی درمانی کامو با کمک خانواده احمد حبیبی کلهرودی

افتتاح مرکز بهداشتی درمانی کامو با کمک خانواده احمد حبیبی کلهرودی

همزمان با هفته دفاع مقدس، آزمایشگاه تشخیص طبی مرکز بهداشتی درمانی روستای کامو  با همت خانواده خیر مرحوم احمد حبیبی کلهرودی طی مراسمی افتتاح شد.

روستای کامو

به گزارش روابط عمومی دانشگاه برای ساخت و تکمیل ساختمان این آزمایشگاه و سالن آموزش سلامت مجاور آن که زیربنای آن جمعاً 150 متر مربع است حدود 750 میلیون ریال هزینه شده  که 140 میلیون ریال آن از محل اعتبارات دولتی و مابقی توسط مردم خیر به ویژه خانواده مرحوم احمد حبیبی کلهرودی پرداخت شده است.

این خانواده علاوه بر این، برای  تجهیز این آزمایشگاه نیز مبلغ250 میلیون ریال هزینه کردند.
 
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در مراسم افتتاح این آزمایشگاه، بر نقش مراکز بهداشتی درمانی در پیشگیری از بیماری ها و آموزش سلامت و بهداشت به خانواده ها به ویژه در مناطق دوراز دسترس تأکید کرد.
 
دکتر حسن الماسی با اشاره به بیماری های قلبی- عروقی به عنوان اولین عامل مرگ و میر در کشور گفت : مراکز بهداشتی درمانی به عنوان اولین سطح ارائه خدمات به مردم نقش اساسی در آموزش پیشگیری از این بیماری ها دارد. 
 
در پایان این مراسم  لوح سپاسی از طرف سید رضا نیری مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دبیر کل مجمع خیرین سلامت کشور و دکترمحمد حسین اعرابی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کاشان، به رسم یادبود به  فاطمه آقا میرزا، ( همسر مرحوم حبیبی ) و حسن حبیبی (برادر مرحوم حبیبی) تقدیم شد .

این مراسم با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه، معاون بهداشتی دانشگاه، جمعی از خیرین سلامت و مردم این روستا برگزار شد

نویسنده : کلهرودی : ۱٢:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/۸/٥
Comments نظرات () لینک دائم