کلهرود KALAHROD

یادی از شاد روان میرزا احمد قاضی کلهرودی

 

                                             بسمه تعالی

 

 

متن زیر توسط یکی از همشهریان محترم کلهرودی ارسال شده که عینا در زیر می آوریم.

 

انتخابات تمام شد.! از تمام کسانی که از طریق مختلف در باره درخواست سایت کلهرود اظهار نظرکردند ویا تا کنون فرصت اظهار نظر نداشتند , سپاسگزاریم. در حقیقت  دیگه فرقی هم نمی کنه که نظر شما چیست, چون رییس جمهور انتخاب شد!

چند سال پیش از قول خدا بیامرز  سید ابراهیم اخلاقی کلهرودی   نقل شده بود که از بالا ندا آمده بود ؛ ای ابراهیم ! ما خواهیم تورا منصب ریاست جمهور اعطا گردانیم. نقل است که  ابراهیم ؛ گفت: نتوانم گفتند: چرا؟ گفت :  دستم به این قناته بنده ؛  واز پذیرش این امرسرباز زد و اینگونه بود که مسیر تاریخ عوض شد.!

 داستان قنات سید نیز خود داستان دیگری است. نقل است از قول مرحوم احمد قاضی کلهرودی ، که بسیار شیرین سخن بودی و سخنان نغزبسیار گفتی ،  آورده اند : پس انقلاب اسلامی جمعی از انقلابیون خواستندی اسلام انقلابی را درکلهرود پیاده کنند اما ماشین اسلام در چاله چوله های همین قنات سید ابراهیم افتاد و تا سالها بعد مردم محروم شدندی.؛

خدا هردوی آنان را رحمت کند....

 

نگاهی  اجمالی برزندگی شاد روان  میرزا احمد قاضی کلهرودی

 

مرحوم میرزا احمد قاضی کلهرودی فرزند شعبانعلی در سال 1312 در کلهرود دیده به جهان گشود و در سن 14 سالگی جهت کار به تهران عظیمت فرمودند و تا سن 20 سالگی در تهران زندگی می کردند و بعد از ازدواج به زادگاه خود (کلهرود) برگشت.

خداوند، پس از ازدواج 12 فرزند (8 پسر و 4 دختر) به ایشان عطا فرودند.

ایشان در کلهرود مغازه متعددی مانند قصابی، میوه فروشی، بقالی و غیره داشته که علاوه بر آن در روستای کلهرودی کتخدامنشی (حل مشکلات مردم) بوده است.

مرحوم میرزا احمد قاضی در 57 سالگی در بیمارستان 15 خرداد تهران به دلیل بیماری کلیوی در گذشت و پیکرش در تاریخ 69/6/11 در قبرستان روستای کلهرود به خاک سپرده شد.

روح شاد و یادش گرامی

 با تشکر از جناب آقای علی اصغر قاضی کلهرودی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 http://up6.iranblog.com/images/172.jpg

 

 

نویسنده : کلهرودی : ٦:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٤/٤/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم