کلهرود KALAHROD

 

بنام خدا

 

 

     سالروز شهادت دخت گرامی پیامبر اکرم حضرت

 

فاطمه زهرا  (س)  گرامی باد.

نویسنده : کلهرودی : ٢:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٢٧
Comments نظرات () لینک دائم

یک گزارش و چند عکس/غار کلهرود CAVE OF KALAHROD PHOTO

 

 

 

 

غار کلهرود

نوع غار : تالاری

موقعیت غار : استان اصفهان ، اصفهان ، مورچه خورت ، روستای کلهرود

چگونگی دسترسی به غار : استان اصفهان ، اصفهان ، جاده ی اصفهان تهران ، مورچه خورت ، جاده ی نطنز ، روستای باغ میران ، روستای کلهرود ، در روستا مسیر اسفالت را ادامه داده تا به سیل بند برسیم، اینجا دو مسیر پیش روی ماست؛ سمت راست مسیر دسترسی به روستا و سمت چپ جاده ای خاکی است که مسیر غار است. با گذر از کوچه باغها و طی 500 متر به دوراهی می رسیم، مسیر سمت راست را انتخاب کرده و در دوراهی بعدی وارد مسیر سمت چپ شده تا پس از طی یک کیلومترجاده ی خاکی که برای هر نوع ماشینی قابل عبور است به امام زاده برسیم که محل پارک ماشین است. غار در کوه سمت راست ما واقع شده است و دهانه ی آن به سمت غرب گشوده شده است ولی تا به نزدیک آن نرسیم قابل رویت نمی باشد. برای رسیدن به دهانه ی غار باید راه پاکوب پشت امام زاده را پی گرفت و با توجه به پیکان های منقوش بر روی سنگها به دهانه ی غار کلهرود رسید.

تجهیزات مورد نیاز جهت بازدید : هدلامپ ، کلاه ایمنی ، آب آشامیدنی

مدت لازم جهت بازدید از درون غار : 5 ساعت

درجه ی سختی : آسان

وقت مناسب جهت بازدید : تمام فصول سال

هوای درون غار : معتدل

طول غار : 3000 متر

ویژگی های غار کلهرود : می توان گفت این غار از دو قسمت تشکیل شده است یک قسمت شامل چند تالار بزرگ و قسمت دیگر که طول اصلی غار را تشکیل می دهد شعبه ی گلی این غار است که به مانند دهلیزی بلند امتداد یافته است. در ورودی غار با یک سه راهی مواجه می شویم؛ مسیر سمت چپ پس از کمی پیش روی به اتمام می رسد مسیر وسط مسیر اصلی غار است و با شیبی تند به تالار اول می رسد و مسیر سمت راست از طریق چاهی به تالار اول منتهی می شود. از روبه روی ورودی تالار اول وارد تالار دوم می شویم که تعداد زیادی استلاگمیت به مانند ستون های یک ساختمان در کف آن به چشم می خورد و بعد از آن وارد آخرین تالار غار می شویم که چاهی در حدود چهار متر در انتهای آن قرار گرفته است. ولی برای اینکه به پیمایش طول اصلی این غار بپردازیم می بایست بعد از تالار اول وارد شعبه ی گلی غار که در سمت چپ ما در ارتفاعی از سطح زمین قرار گرفته است شد و طول تقریبأ 2000 متری آن را طی کرد

نحوه ی انجام برنامه : در یکی از روزهای شهریور با محمد عازم این غار شدیم که چون محمد قبلا این غارو امده بود به راحتی دهانه ی غارو پیدا کردیم و وارد آن شدیم. ولی به لطف مسیر دسترسی آسان این غار آسیب های زیادی به تالار های مختلف آن وارد شده بود و هر چه را که می شد کنده بودند و با خود به یغما برده بودند ولی باز هم به دیدن آن می ارزید. مسیر آسان غار هم این غار را برای کسانی که میخواهند غار نوردی را شروع کنند یا قصد اجرای یک برنامه ی غارنوردی با همه ی اعضای خانواده را دارند گزینه ی مناسبی کرده است.   

افراد گروه : محمد ذوفن ، علی محمد خوانساری

تاریخ اجرای برنامه :1388.6.28

نویسنده : علی محمد خوانساری

 

 

 

بقیه عکس ها در سایت زیر ببینید

http://philoadventure.com/tabid/98/AlbumID/422-16/Default.aspx

نویسنده : کلهرودی : ۱٠:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٢/٢٢
Comments نظرات () لینک دائم

رونمایی از سایت باغ میران

بنام خدا

با تلاشهای بعمل آمده توسط جناب آقای آرین و جناب آقای سید تقی شریفی کلهرودی   و با حضور جمعی از اهالی محترم در روز چهار شنبه مورخ 15/2/1389 از سایت باغمیران به آدرس زیر رونمایی شد.

http://www.baghmiran.ir/

 

نویسنده : کلهرودی : ٩:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/٢/۱٩
Comments نظرات () لینک دائم