کلهرود KALAHROD

انتشار کتاب

بنام خدا

انتشار کناب دانستنی های بیمه زندگی

بیمه یکی از دستاوردهای خلاقانه و دوراندیشانه بشر به منظور مقابله با رخداد‌های ناگوار است. اندیشه ایجاد تامین در مقابل مخاطرات مختلف، قدمتی دیرینه دارد.


حفظ و حراست از جان و مال، زدودن تشویش خاطر، تحکیم زندگی و تثبیت وضعیت اقتصادی خانواده و جامعه، با انواع پوشش‌های بیمه‌ای میسر شده است. اگر چه انسان امروز هم، مانند کسانی که در ادوار گذشته زندگی می‌کردند، «انوشه روان» و نامیرا نیست، اما آنانی که در این دوره زندگی می‌کنند، با بهره‌مندی از بیمه، زندگیشان همچون گذشتگان، در هنگام مواجه شدن با اندک ناملایمات دچار تلاطم و انقلاب نمی‌گردند.
از آنجایی‌که بیمه زندگی با جان و حیات انسان سر و کار دارد، از این لحاظ در مقایسه با سایر انواع بیمه، اهمیت بیشتری دارد. از سوی دیگر به‌دلیل ماهیت و کارکرد بیمه زندگی در تثبیت اوضاع اقتصادی خانواده، جامعه و کشور، یکی از راهبردی‌ترین رشته‌های بیمه‌ای محسوب می‌گردد.

کتاب «دانستنی‌های بیمه زندگی»  توسط آقایان: علی اعظم محمد بیگی و عباس رنجبر کلهرودی، دو نفر از صاحبنظران بیمه، تهیه و تدوین گردیده و از طریق انتشارات پوشش گستر چاپ و منتشرشده است. این کتاب که به منظور تبیین و تشریح اصول ومبانی بیمه‌های زندگی و انواع آن که در حال حاضر در بازار بیمه کشور رایج است، تدوین و منتشر شده است، راهگشای همه کسانی است که در رشته بیمه زندگی به ویژه بیمه‌های عمر و پس‌انداز فعالیت می‌کنند و هم برای کسانی که به هر دلیل مایلند اطلاعاتی را در این رشته کسب کنند از جمله نمایندگان و کارگزاران بیمه، دانشجویان و... مفید فایده است. کتاب دانستنی‌های بیمه در 5 فصل به شرح زیر تدوین شده است: بخش اول: اصطلاحات بیمه، شامل کلیه اصطلاحاتی است که در بیمه‌های زندگی کاربرد دارد و به همراه هر اصطلاح، علاوه بر واژه‌های مترادف، توضیحاتی اجمالی در حد یک یا چند پاراگراف نیز آمده است. بخش دوم: مدارک اصلی در صدور بیمه زندگی معرفی شده است. بخش سوم: نمونه‌هایی از جداول حق بیمه انواع بیمه زندگی مورد عمل در شرکت‌های بیمه ارائه شده است. بخش چهارم: اطلاعاتی که بیمه شدگان بیمه‌های زندگی باید از آن آگاه باشند، از جمله: حقوق ممتاز بیمه زندگی، مقررات و معافیت‌های مالیاتی، بیمه عمر کارکنان دولت و... آورده شده است .  

نویسنده : کلهرودی : ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٢٦
Comments نظرات () لینک دائم

 

پرویز خاکزاد

 

 .
 
 
در گذشت شادروان آقای ایرج قاضی کلهرودی را به برادران آن محروم و خانواده محترمشان تسلیت می گویم . وبرای ایشان مغفرت الهی وبرای خانواده صبر وشکیبایی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.
 
****
 
سایت کلهرود نیز درگذشت آن مرحوم را به خانوده محترمشان بوی‍ژه برادران : فریدون ، هوشنگ، فرامرز، گودرز تسلیت میگوید و برای آنمرحوم نیز از درگاه خداوند مغرت الهی را مسئلت داریم.
نویسنده : کلهرودی : ٩:۱٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/۸/٤
Comments نظرات () لینک دائم