کلهرود KALAHROD

معرفي كتاب

بنام خدا

معرفي چند كتاب به مناسبت برگزاري نمايشگاه كتاب تهران

 

1-

امام علي (ع) زنان و قضاوتها

 

پديدآورنده: حسيني كلهرودي، معصومه السادات

 

محل چاپ: تهران

ناشر: آيه

سال چاپ: 1381

نوبت چاپ: اول

قطع: رقعي

تعداد صفحات: 142

 

 -2

فرهنگ لغات و اصطلاحات فني و نظامي

نویسنده:اصغر مظاهري كلهرودي
شابک:964-00-0290-2
زبان: فارسی

چاپ اول: چاپ اول 1364
نوبت چاپ: چاپ دوم با ويرايش جديد 1383
تعداد صفحات: 740
بهای کتاب:50000ریال

 

كتاب حاضر درباره فرهنگ لغات و اصطلاحات و واژه نامه‌هاي علوم نظامي ( انگليسي - فارسي ) نگاشته شده است . اين كتاب به منظور كمك به گسترش اطلاعات علمي و فني دست‌اندركاران مهارتها و مسائل مختلف نظامي اعم از مترجمين ، علاقه‌مندان ، تكنسين‌ها ، افسران ، درجه‌داران ، همافران و دانشجويان نوشته شده است ، تا پرسنل نظامي يا غير نظامي كه به نحوي از انحا با اين گونه مسائل سر و كار داشت و تمايل دارند كه براي بالا بردن معلومات علمي و فني و مهارت خود در زمينه امور نظامي از كتب و مدارك خارجي استفاده نمايند ، بتوانند با استفاده از آن برداشتهاي لازم را از اين گونه مدارك انجام داده و با به كار بستن آنها دانش علمي و فني و مهارت نظامي خود را ارتقا دهند .

 

3-

انديشه‌هاي مديريت ايراني

:

نويسنده : عباس رنجبر كلهرودي


نام کتابانديشه‌هاي مديريت ايراني: مديريت و جلوه‌هاي آن در آثار سعدي بانضمام اصطلاحات اداري
موضوعسعدي، مصلح‌بن‌عبدالله، - 691؟ ق. - نقد و تفسير
مديريت در ادبيات
پديدآورندهرنجبركلهرودي، عباس
ناشرجهاد دانشگاهي واحد تهران، سازمان انتشارات
کد کنگره9ر4م/ 5217 PIR
ISBN964-8171-22-X
رده ديوئي658
تاريخ نشر831026
تعداد صفحات204
تعداد جلد
نوبت چاپ1
قيمت15000
گزيده متن كتابچکيدهكتاب حا
 

كتاب «انديشه‌هاي مديريت ايراني» كتابي است كه به نظرات و انديشه‌هاي انديشمندان كشورمان از جمله سعدي، درباره مديريت پرداخته و نظر متفكران گذشته كشورمان را در اين‌باره، جمع‌آوري، طبقه‌بندي و ارائه كرده است و گوشه‌هايي از توانايي‌ها، قابليت‌ها و غناي ادبيات كهن فارسي در ارائه نظرات كاربردي براي ساماندهي مشكلات عمده اجتماعي امروزه ما را بازنمايانده است و اشتباه بودن تصورات گروهي را كه بدون شناخت درست فرهنگ و تمدن اين سرزمين، ريشه و خاستگاه بسياري از علوم از جمله مديريت را در غرب مي‌دانند، اثبات نموده است.

 

كتاب «انديشه‌هاي مديريت ايراني» در چهار فصل تنظيم شده است كه عناوين و مباحث مهم كتاب، شامل: ادبيات و مديريت، ادبيات و اجتماع، ادبيات فارسي و آيين مديريت، منابع فارسي كهن در زمينه مديريت و كشورداري، تعاريف عمده و سابقه تاريخي علم مديريت، سعدي و آثار مديريتي سعدي، مديريت مطلوب از ديدگاه سعدي، انواع مديريت از جمله مديريت خانواده، مديريت امور آموزشي، مديريت مالي، مديريت امور لشگر… و نيز اصطلاحات اداري آثار بررسي شده، مي‌باشد.

 

اين كتاب توسط عباس رنجبر كلهرودي، تأليف و توسط انتشارات جهاد دانشگاهي منتشر شده و از طريق فروشگاه‌هاي كتاب انتشارات جهاد دانشگاهي در دسترس علاقمندان مي‌باشد

 

4-

 

کاوشهای اخلاقی و تربیتی

 

معصومه حسيني كلهرودي


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 
 
 

مشخصات کتاب

 

تعداد صفحه: 254

 

نشر: آيه (1381)

 

شابک: 964-5741-19-X

 


 


نویسنده : کلهرودی : ٦:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/٢/۱٦
Comments نظرات () لینک دائم

روز معلم مبارك

                           بسمه تعالي

ياد باد آن روزگاران ياد باد

روز وصل دوستداران ياد باد 

  روز معلم مبارك

نویسنده : کلهرودی : ٦:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/٢/۱٢
Comments نظرات () لینک دائم

کلهرود دريا بوده است

اصفهان دريا بوده است
مطالعات زمين شناسى و فسيل شناسى در كوه «صفه» اصفهان نشان مى دهد كه اين شهر از ۶۰ تا ۱۸۰ ميليون سال پيش سه بار با وقفه هاى طولانى به درياى بزرگى تبديل شده است و جانوران مختلفى در آن مى زيسته اند. موزه تاريخ طبيعى اصفهان از جمله مراكز فعال تحقيقات فسيل شناسى جانوران ماقبل از تاريخ در ايران است كه مطالعات گسترده اى روى زمين شناسى و فسيل شناسى اصفهان و مناطق اطراف آن انجام داده است. يافته هاى به دست آمده از اين تحقيقات نشان مى دهد كه اصفهان روزگارى درياى بزرگى بوده است.دكتر «محمد على جعفريان» رئيس و موسس موزه تاريخ طبيعى اصفهان با اشاره به كاوش هاى فسيل شناسى در كوه «صفه» اصفهان گفت: «كوه صفه از سه لايه زمين شناسى تشكيل شده است كه به ترتيب عبارتند از لايه هاى خاكسترى، لايه هاى زرد و لايه هاى سياه كه آخرين لايه به دوره ژوراسيك يعنى ۱۸۰ ميليون سال پيش بازمى گردد.»دكتر جعفريان با اشاره به تغييرات زيست محيطى در اصفهان گفت: «لايه هاى مختلف رسوبى در كوه اصفهان نشان مى دهد كه اصفهان از ۶۰ تا ۱۸۰ ميليون سال پيش با وقفه هاى طولانى سه بار تبديل به دريا شده است و جانوران مختلفى شامل آبزيان و خشكى سانان در آن مى زيسته اند. اما به علت عدم تحقيقات كافى همچنان وجود اين جانداران ناشناخته باقى مانده است.» او يادآور شد: «براساس مطالعات فسيل شناسى در كوه صفه انواع فسيل هاى دوكفى و شكم پايان از خانواده بى مهره ها كه در دريا زندگى مى كردند؛ در لايه هاى مختلف اين كوه كشف شده است.»به گفته او حدود ۱۴۰ ميليون سال پيش كوه صفه اصفهان با كوه خراسان در ارتباط بوده است و امروز حد فاصل كوه صفه از تخت گاه تا گاوخونى حاصل فرسايشى ۱۴۰ ميليون ساله است.رئيس موزه تاريخ طبيعى اصفهان در ادامه يادآور شد: «زمانى كه اصفهان، دريا بوده است مناطقى چون كلهرود در نواحى اطراف اصفهان، مزينو در طبس، شمشك در تهران و منطقه كرمان خشكى هاى جزيره مانندى بوده اند كه جنگل هاى انبوهى داشته اند و امروزه بعد از گذشت ميليون ها سال از اين مناطق زغال سنگ استخراج مى شود.».
روزنامه شرق شماره
نویسنده : کلهرودی : ٥:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/٢/۸
Comments نظرات () لینک دائم

يک خبر نه چندان جديد

شناسايى ۳۶۵ روستاى پرجاذبه براى رونق گردشگرى روستايى- عشايرى
 
اصفهان ـ مهسا جزينى: دبير ستاد گردشگرى روستايى و عشايرى كشور از شناسايى ۳۶۵ روستاى هدف براى توسعه گردشگرى روستايى و عشايرى خبر داد.
على محمد نمازى كه در گردهمايى دهياران روستاهاى هدف گردشگرى استان اصفهان سخن مى گفت، اظهار داشت: براى دستيابى به درآمد ۲۵ميليارددلارى از درآمد گردشگرى بايد به مقوله گردشگرى روستايى و عشايرى توجه بيشترى داشته باشيم. وى با اشاره به اين كه در دنياى امروز اقبال به گردشگرى طبيعى بسيار زياد شده است، گفت: ما مى توانيم از اين بخش براى جذب گردشگران خارجى استفاده كنيم. وى از دهياران خواست براى ايجاد ميهمانپذيرهاى مناسب در قالب هاى مختلف، فرهنگ سازى براى مردم روستا، تماس با تورگردانها و آژانس هاى گردشگرى براى ورود گردشگران داخلى و خارجى به اين روستاهاى زيبا اقدام كنند.
نمازى سه چالش عمده در پيشرفت گردشگرى روستايى در ايران را در شهر شدن روستاهاى هدف، مهاجرت جوانان به شهر و طرح هاى بنياد مسكن در تغيير بافت سنتى روستاها دانست و گفت: البته بنياد مسكن از ۲سال قبل سياست خود را همسو با سياست هاى گردشگرى قرار داده وسعى مى كند در توسعه روستاها بافت سنتى را مخدوش نكند.
وى در ادامه از چاپ كتاب راهنماى گردشگرى روستايى و عشايرى خبر داد و گفت: بخشى از اين كتاب در اختيار دهياران روستاهاى هدف قرار مى گيرد. دبير ستاد گردشگرى روستايى و عشايرى در ادامه گفت: استان اصفهان با ۲۵روستا بيشترين سهم روستاهاى شناسايى شده با هدف گردشگرى در كشور را داراست. وى با اشاره به ۴فصل بودن استان اصفهان و جاذبه هاى تاريخى، طبيعى و صنايع دستى اصفهان گفت: اصفهان يكى از مستعدترين مناطق كشور در حوزه گردشگرى روستايى است. همچنين يكى از ۲۰منطقه گردشگرى عشايرى كشور در اصفهان واقع شده است. محسن مصلحى معاون گردشگرى سازمان ميراث فرهنگى استان اصفهان نيز در اين گردهمايى گفت: ما بايد با تعريف و برنامه ريزى دقيق، طول مدت حضور گردشگر را در استان افزايش دهيم و تعريف جديدى ازمقصدهاى گردشگرى ارائه دهيم. وى گفت: در سياست هاى توسعه گردشگر به روستاهاى هدف توجه بيشترى خواهيم كرد.
على آباد كوير، قورتان، كلهرود، سه، جاجا، مشهد كاوه پوده، دنگزلو، خفر، اسفرجان، نشلج، غياث آباد دره، هاردنگ، مهرجان، گرمه عروسان، دماب، هسنيجه، يارند، هنجن، طره، كمجان، برز، طرق و ابيانه ۲۵روستاى هدف شناسايى شده در استان اصفهان هستند.
نویسنده : کلهرودی : ٥:٥٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٦/٢/۸
Comments نظرات () لینک دائم